Пошук
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Все про корупцію та боротьбу з нею

ДОСТУП ДО ПРАВДИ

Урядовий контактний центр

Контакт-центр Дніпропетровської облдержадміністрації

Єдина база даних електронних адрес, номерів факсів суб`єктів владних повноважень

Вся Україна - жителі

Календар
Інші сайти
  • Юридичний портал Томаківщини
  • Художник Боровик Микола
  • Викривач корупції
  • Сайт Храма Архангела Михаила в Ракитном
  • Статистика

    Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

    Томаковка 
    Главная » Файлы » Мои файлы

    Звіт про роботу Томаківського РУЮ з питань легалізації ОГ за ІІ квартал 2010 року
    [ Скачать с сервера (67.5 Kb) ] 17.06.2010, 22:47

    СИТУАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ

    стану роботи Томаківського районного управління юстиції

    з питань легалізації об’єднань громадян та реєстрації інших громадських формувань за ІІ квартал 2010 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року

     

    Начальником Томаківського районного управління юстиції Дніпропетровської області (далі – районне управління юстиції), який відповідає за питання легалізації об’єднань громадян, являється Вакуленко Георгій Георгійович. Контактний телефон начальника районного управління юстиції 0-5668-2-24-73.

    Посадовою особою відповідальною за забезпечення виконання функцій в районному управлінні юстиції з питань легалізації об’єднань громадян є головний спеціаліст районного управління юстиції Павленко Валерій Сергійович. Контактний телефон головного спеціаліста районного управління юстиції 0-5668-2-24-73.

    Протягом звітного періоду районним управлінням юстиції було прийнято 4 рішення щодо реєстрації громадських формувань та 2 рішення щодо взяття до відома інформації про зміну керівних органів громадського формування, а саме:

    - 22.03.2010 зареєстровано Томаківську районну організацію Політичної партії „ПРАВО і СПРАВЕДЛИВІСТЬ” Дніпропетровської області, про що керівнику видано свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії №150 від 22.03.2010;

    - 15.04.2010 взято до відома інформацію про зміну голови Томаківської районної організації Народної Партії Дніпропетровської області;

    - 03.06.2010 зареєстровано Томаківську районну громадську організацію „Вогник надії” Дніпропетровської області (керівник – Шестаков Володимир Григорович), як місцеву громадську організацію, що діє на території Томаківського району Дніпропетровської області, з набуттям статусу юридичної особи та видано свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян від 03.06.2010 №32;

    - 03.06.2010 зареєстровано Томаківську районну громадську організацію „Добробут” Дніпропетровської області (керівник – Самофалова Ніна Леонідівна), як місцеву громадську організацію, що діє на території Томаківського району Дніпропетровської області, з набуттям статусу юридичної особи та видано свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян від 03.06.2010 №33;

    - 07.06.2010 зареєстровано Томаківську районну організацію Народної Екологічної партії, про що керівнику видано свідоцтво про реєстрацію структурного утворення політичної партії №151 від 07.06.2010;

    - 09.06.2010 взято до відома інформацію про переобрання голови, складу Бюро та контрольно-ревізійної комісії Томаківської районної організації Всеукраїнського об'єднання „Батьківщина” Дніпропетровської області.

    У порівнянні з відповідним періодом минулого року, в ІІ кварталі 2009 року районним управлінням юстиції було прийнято наступні рішення: щодо легалізації 3 громадських формувань; про відмову у реєстрації 1 громадського формування; щодо взяття до відома інформації про зміни в складі керівних органів та юридичної адреси 2 громадських формувань; щодо скасування записів по легалізацію 13 громадських формувань.

                Протягом ІІ кварталу 2010 року відмов у легалізації (реєстрації) об’єднань громадян та інших громадських формувань (у тому числі повторних) не було.

                Протягом ІІ кварталу 2009 року районним управлінням юстиції було відмовлено в реєстрації Володимирівської сільської громадської організації „Надія” Томаківського району Дніпропетровської області.

    Громадській організації було відмовлено в реєстрації на підставі статті 16 Закону України „Про об’єднання громадян” (із змінами та доповненнями), Правового висновку щодо установчих документів, поданих на реєстрацію (легалізацію) Володимирівської сільської громадської організації „Надія” Томаківського району Дніпропетровської області, погодженого начальником районного управління юстиції від 09.04.2009 та наказу районного управління юстиції від 09.04.2009 №45 „Про відмову в реєстрації Володимирівської сільської громадської організації „Надія” Томаківського району Дніпропетровської області”, а саме – статутні документи подані на реєстрацію, суперечили вимогам законодавства України:

    а) назва зазначена в статуті організації суперечила назві, яку було зазначено в заяві та протоколі установчих зборів організації, що є порушенням вимог статті 12-1 Закону України „Про об’єднання громадян” (далі – Закон). Так, в протоколі установчих зборів організації було зазначено, що створюється Володимирівська сільська громадська організація „Надія” Томаківського району Дніпропетровської області, в заяві вказано – Володимирівська сільська громадська організація „Надія” Томаківського району Дніпропетровської області, а в пунктах 1.1 та 1.5 статуту відповідно – Володимирівська сільська громадська організація „Надія” с. Володимирівка Томаківського району Дніпропетровської області (скорочена назва – Володимирівська СГО „Надія”) та Володимирівська сільська громадська організація Томаківського району Дніпропетровської області (скорочена назва – Володимирівська сільська громадська організація Томаківського району Дніпропетровської області).

    б) у відомостях про склад Ради та Ревізійної комісії організації:

    - не було зазначено (або було зазначено не в повному обсязі) інформацію стосовно місця роботи Яременка В.М., Мігіріна А.П. та Іванової А.В.;

    - в графі „посада в організації” відомостей про склад Ради організації, була відсутня посада відповідального секретаря Ради організації.

    в) установчими зборами організації обирався поіменний склад Ради та Ревізійної комісії організації, але в протоколі не було зазначено, на які саме посади в Раді та Ревізійній комісії, згідно статуту, обрано членів організації.

    г) Статут містив наступні порушення та недоліки:

    - пунктами 2.2 та 2.3 передбачалися завдання та цілі, які є не притаманними для громадської організації, оскільки не передбачають заходів в інтересах членів організації; містили абревіатури які не мають своїх розшифрувань по тексту (наприклад – ДНЗ), що не відповідає вимогам статті 3 Закону України „Про об’єднання громадян”.

    - пунктом 3.1 передбачалося, що членство в організації може бути індивідуальним, колективним і почесним. Хоча надалі по тексту 3 розділу статуту організації „Члени організації, їх права та обов’язки”, мови про обрання чи присвоєння членам організації статусу „почесних членів організації” не йдеться взагалі.

    - пунктом 4.1 було зазначено, що організація має таку структуру – загальні збори; Рада організації; голова Ради організації (Голова організації); відповідальний секретар, бухгалтер; ревізійна комісія. Але в той же час,  пунктом 4.6 статуту організації зазначалось, що до складу Ради організації входять: голова Ради, який одночасно є Головою організації, заступник голови Ради, відповідальний секретар та інші члени Ради. Тобто відповідальний секретар та бухгалтер не є вищими керівними органами організації, а лише входять в їх склад (за відповідними посадами до Ради організації).

    Заходи, вжиті районним управлінням юстиції з метою уникнення відмов:

                На інформаційному стенді районного управління юстиції, розміщено нормативно-правові акти з питань легалізації; зразки документів, які необхідно подати для реєстрації (легалізації) громадських, благодійних організацій та структурних утворень політичних партій.

                В районному управлінні юстиції діє правова громадська приймальня, дні особистого прийому громадян – у вівторок та п’ятницю з 8 до 12 годин (крім святкових днів).

    Протягом ІІ кварталу 2010 року, головним спеціалістом районного управління юстиції надано роз’яснення з питань легалізації об’єднань громадян 17 громадянам (за ІІ квартал 2009 року надано правову допомогу 12 громадянам). На особистому прийомі громадян начальником районного управління юстиції протягом ІІ кварталу 2010 року було надано 7 роз’яснень з питань легалізації об’єднань громадян (за ІІ квартал 2009 року 6 роз’яснень);

                Письмових звернень протягом ІІ кварталу 2010 року до районного управління юстиції не надходило та відповідно письмових роз’яснень з питань легалізації об’єднань громадян не надавалось (аналогічний показник і за ІІ квартал 2009 року).

    За ІІ квартал 2010 року в районній газеті „Наш край” було опубліковано 2 інформаційні статті „Томаківське районне управління інформує” про діяльність районного управління юстиції з питань легалізації об’єднань громадян (в ІІ кварталі 2009 року було опубліковано 3 статті).

                Справ у судах, по яких би відповідачем виступало районне управління юстиції, в ІІ кварталі 2010 року та в ІІ кварталі 2009 року не було.

                Скарг на дії чи бездіяльність районного управління юстиції з питань легалізації об’єднань громадян, в тому числі обґрунтованих, протягом ІІ кварталу 2010 року не надходило (аналогічний показник і за ІІ квартал 2009 року).

                Анулювань записів про реєстрацію об’єднань громадян в звітному періоді та протягом ІІ кварталу 2009 року не було.

                Протягом ІІ кварталу 2010 року, у Єдиному реєстрі громадських формувань було зареєстровано:

    - 22.03.2010 відомості щодо реєстрації Томаківської районної організації Політичної партії „ПРАВО і СПРАВЕДЛИВІСТЬ” Дніпропетровської області;

    - 15.04.2010 відомості щодо взяття до відома інформації про зміну голови Томаківської районної організації Народної партії Дніпропетровської області;

    - 03.06.2010 відомості щодо реєстрації Томаківської районної громадської організації „Вогник надії” Дніпропетровської області;

    - 03.06.2010 відомості щодо реєстрації Томаківської районної громадської організації „Добробут” Дніпропетровської області;

    - 08.06.2010 відомості щодо реєстрації Томаківської районної організації Народної Екологічної партії;

    - 09.06.2010 відомості щодо взяття до відома інформації про переобрання голови Томаківської районної організації Всеукраїнського об'єднання „Батьківщина” Дніпропетровської області.

    Згідно вимог статті 25 Закону України „Про об’єднання громадян” районним управлінням юстиції за звітний період проведено дві планових перевірки громадських організацій (в ІІ кварталі 2009 року проведено 4 планових перевірок громадських організацій): Томаківської районної громадської організації „Союз Чорнобиль України” Дніпропетровської області (зареєстрована 09.01.2001) та Вищетарасівської сільської громадської організації „Мрія” Томаківського району Дніпропетровської області (зареєстрована 03.06.2009).           

    Протягом звітного періоду, об’єднань громадян не виявлених в результаті перевірок за юридичною адресою, не було (аналогічний показник і за ІІ квартал 2009 року).

    За звітний період, за результатами проведення перевірок об’єднань громадян зазначених у пункті 4.1, було виявлено такі порушення вимог чинного законодавства та власних статутів (положень) в діяльності об’єднань громадян:

    - Томаківська районна громадська організація „Союз Чорнобиль України” Дніпропетровської області не надала підтверджуючої інформації щодо її постановки на облік у відповідних державних органах; свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи організації відсутнє; назва, яка вказана на печатці та штампі організації не відповідає назві, за якою Організацію внесено до Реєстру об’єднань громадян, та не відповідає назві, зазначеній у свідоцтві про реєстрацію об’єднання громадян від 09.01.2001 №7; підтверджуючої інформації щодо дотримання процедури скликання Ради організацією надано не було; виявлено порушення вимог частини шостої статті 15 Закону України „Про об’єднання громадян” в частині обов’язковості реєстрації в районному управлінні юстиції змін до статутних документів організації – щодо назви, юридичної адреси та складу керівних органів Організації, які було затверджено зборами організації 26.04.2010; організація продовжує використовувати символіку всеукраїнської громадської організації на печатці Організації з порушенням вимог Статуту Організації та чинного законодавства, а саме символіка не в повній мірі відповідає символіці всеукраїнської громадської організації (на стилізованому дзвоні відсутній напис „ЧОРНОБИЛЬ”)

    - Вищетарасівська сільська громадська організація „Мрія” Томаківського району Дніпропетровської області не дотримується вимог пунктів 4.7-4.8 та 4.12 власного Статуту стосовно дотримання процедури скликання і проведення засідань Ради та Ревізійної комісії; із найменування організації, вбачається що територія її діяльності поширюється в межах села Вищетарасівка Томаківського району Дніпропетровської області, тоді як організація має статус місцевої громадської організації, і територією її діяльності є Томаківський район Дніпропетровської області.

    Заходи, вжиті районним управлінням юстиції з метою припинення порушень об’єднаннями громадян чинного законодавства та статутів (положень):

    - районним управлінням юстиції під час проведення перевірок, керівництву громадських організацій надавались усні рекомендації, які в подальшому викладались в актах перевірок щодо усунення виявлених недоліків з пропозиціями в місячний строк надати відповідну інформацію щодо їх усунення (терміни надання інформації про проведену роботу щодо усунення порушень та недоліків, районним управлінням юстиції тримаються на постійному контролі);

    - 27 квітня 2010 року районним управлінням юстиції було проведено семінарське заняття з представниками громадських організацій Томаківського району Дніпропетровської області на тему „Нагляд та контроль за статутною діяльністю громадських організацій з боку органів, що проводять легалізацію об’єднань громадян” за планом, затвердженим начальником районного управління юстиції 23.04.2010. На семінарському занятті були присутніми 8 осіб із 16 запрошених. Також серед присутніх було розповсюджено методичні рекомендації на тему „Нагляд та контроль за статутною діяльністю громадських організацій з боку органів, що проводять легалізацію об’єднань громадян”.

    Ефективність вжитих заходів районним управлінням юстиції.

    Громадські організації повідомляють районне управління юстиції, в строки, визначені в актах перевірок та листах-нагадуваннях, про вжиті заходи щодо усунення порушень та недоліків. За І квартал 2010 року, письмової відповіді на акт перевірки Федерації футболу Томаківського району Дніпропетровської області не надано, але було надано статут організації (інформацію на акти перевірок від Томаківської районної громадської організації „Союз Чорнобиль України” Дніпропетровської області та Вищетарасівської сільської громадської організації „Мрія” Томаківського району Дніпропетровської області станом на 18.06.2010 не надано в зв’язку з тим, що терміни її надання ще не сплинули).

    За звітний період та за аналогічний період 2009 року, залучення посадових осіб районного управління юстиції в участі проведення контролю за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень з питань легалізації об’єднань громадян не відбувалось та відповідно, проблемних питань, що виникають в роботі органів місцевого самоврядування з питань легалізації об’єднань громадян, протягом звітного періоду не було. З огляду на положення постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 №549 „Про запровадження обмежень щодо проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб” здійснення такого контролю неможливе.

    Взаємодії районного управління юстиції з районною держаною адміністрацією, органами місцевого самоврядування з метою усунення виявлених недоліків і проблем не проводилось.

    З секретарями сільських рад Томаківського району Дніпропетровської області, від 27 квітня 2010 року, проведено семінарське заняття на тему „Нагляд та контроль за статутною діяльністю громадських організацій з боку органів, що проводять легалізацію об’єднань громадян” за планом, затвердженим начальником районного управління юстиції 23.04.2010. Всього в семінарському занятті взяло участь 9 осіб (із 13 запрошених). Серед присутніх було розповсюджено методичні рекомендації на тему „Нагляд та контроль за статутною діяльністю громадських організацій з боку органів, що проводять легалізацію об’єднань громадян” (за аналогічний період 2009 року проведено одне семінарське заняття з секретарями сільських рад Томаківського району Дніпропетровської області та розроблено й розповсюджено 1 методичну рекомендацію).

    Категория: Мои файлы |  
    Просмотров: 652 | Загрузок: 192